Zonder vrijwilligers zou onze afdeling er heel anders uitzien

Woensdag 15 januari 2014 - Nieuws is het niet. In tegendeel. Want Jan en Ad werken al een aantal jaren voor de afdeling Dierverzorging van onze school. Toch zullen er niet veel collega's zijn die deze vrijwilligers kennen en daarom zetten we ze nu graag even voor het voetlicht.

Jan (op de foto in het midden) woont bij Ronald Kil, docent dierverzorging, in de straat. Eén van zijn kinderen is getrouwd met een kind van Ad. Samen komen ze al sinds jaren iedere woensdag naar de kasvan het Prinsentuin College om allerlei klusjes bij de dierverblijven te doen. Ronald is helemaal gelukkig met deze twee vrijwilligers. "Zonder die mannen zou het hier echt heel anders uitzien. Ze doen gewoon van alles, ze zijn hartstikke handig. Neem bijvoorbeeld dit nieuwe verblijf voor de leguanen. Zonder hen hadden we dit nooit kunnen realiseren. Simpelweg omdat het veel te duur is om dit door een bedrijf te laten uitvoeren. Door Jan en Ad hebben we geen arbeidskosten. Bovendien weten ze vaak waar we goedkoop of voor niets onze materialen kunnen halen. In zo'n kas, als deze, is eigenlijk altijd wel iets te doen. Zo hebben we onlangs een nieuwe vijver in de volière aangelegd, zijn de ruitjes van de ratten- en muizenverblijven vervangen... ach er is altijd wel iets te doen. Zeker nu zo tegen de Open dagen, want dan moet het er toch extra mooi uitzien."